Bank to przede wszystkim ludzie! | Bank Spółdzielczy w Zatorze
+

< Wróć do aktualności
Bank to przede wszystkim ludzie!

Bank to przede wszystkim ludzie!

02.05.2020

Panią Katarzyną Lalik – prezesem zarządu Banku Spółdzielczego w Zatorze, spotykamy się aby prozmawiać o podnoszeniu kwalifikacji swoich i pracowników Banku oraz o samym Banku Spółdzielczym.


Pani Prezes uczestniczy Pani w bardzo prestiżowych studiach MBA organizowanych przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie – co skłoniło Panią do podjęcia decyzji o uczestnictwie?

Sektor bankowy zmienia się bardzo dynamicznie, stawia ciągle nowe wyzwania. Regulator zarzuca nas coraz nowszymi wytycznymi. Jak Pani godzi studia z pracą zawodową?

Studia MBA były zawsze na mapie moich celów do zrealizowania i jednocześnie  marzeń do spełnienia. Pomimo wielu zdobytych certyfikatów i ukończonych kursów nieustannie z  radością zdobywam nową wiedzę.  Lubię to !  Oczywiście nie byłabym sobą aby skrupulatnie przed ostateczną decyzją nie sprawdzić programu studiów jak również wykładowców i trenerów.

Dziś, mogę z całą pewnością powiedzieć,  że to była dobra decyzja .

Przygoda ze studiami MBA to przede wszystkim wspaniali ludzie, wymiana doświadczeń poglądów, rozwiązań. Uczestnicy to nie tylko pracownicy banków spółdzielczych , to również pracownicy związku rewizyjnego i uczelni . Interakcje między studentami są bardzo cenne.

Wykładowcy i trenerzy stanowią wyselekcjonowaną, najwyższej jakości kadrę szkolącą zarówno w kraju jak i na świecie. Są wysoko oceniani przez uczestników studiów.

Trzeba zauważyć, że w Polsce nie uczy się zarządzania , owszem takie tytuły przybierają nazwy kierunku studiów ale jak przeczytasz program i tematy wykładów nie mają one nic wspólnego z zarządzaniem.  Nie wspomnę już o praktyce czy warsztatach z kadrą zarządzającą i menedżerską.

W dzisiejszych czasach  każdy zarządzający powinien podjąć decyzję o uczestnictwie w MBA , stosowana jak dotąd w wielu obszarach  intuicja nie wystarczy a  nabyta wiedza teoretyczna w każdym następnym dniu  to już przeszłość.

Rozpatruję to bardziej w aspekcie synergii i jak najszerszego wykorzystania zdobytych umiejętności i doświadczeń w codziennej pracy zawodowej a  nie obowiązku. Proszę spojrzeć na tematy szkoleń jakie przychodzą do banków spółdzielczych, prawie wszystkie dotyczą zmian regulacji i dostosowanie ich do naszych instrukcji. Czytaj Dalej na bs.net.pl


Ta strona korzysta z cookies

Korzystamy z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.